Přihlášení

Uživatelské jméno
Heslo
Pamatuj si mě


Hvězdné války po xté

Přidáno: 19. listopadu 2011 uživatelem download v sekci: Akční Dobrodružný Sci-fi Zobrazeno: 8920x
Tagy: válka, vesmír, ufo
[+] [o] [-] Mohlo by vás zajímat Komentáře
Rozhodl jsem se sepsat pravděpodobně nejobtížnější recenzi ze všech, které jsem kdy napsal a napíši. Naprosto ojedinělý a kontroverzní seriál BattleStar Galactica 2004. Pro zasvědcené předem upozorňuji, že recenzuji verzi 2004, ne původní serii ze 70tých let.

Původní 3 hodinový film a další 4 serie vypráví o přeživších lidech z 12 planet kdesi ve vesmíru. Zachráněných je pouze 50.000 a jsou neustále pronásledováni vychytralými roboty, zvanými Cyloni, které sami stvořili. Tato mechanická stvoření si našla vlatní místo k přežití a po vytvoření armády zaútočili na lidskou rasu. Nečekaný útok se jim zdařil a zbývá jim už jen dokončit misi zabitím posledních pár tisíců.

Někteří Cyloni mají lidskou podobu a jsou dokonalejší robo-rasou, vzhledem k omezenému fondu však existuje pouze 12 podob, z nich každá má tisíce jednotek. Díky lidské podobě tak celou dobu netušíme, kdo je a není Cylonem.

Seriál byl již několikrát recenzován a z 90% vychválen až na maxímum, jinými však zůstal naprosto nepochopen a zavrhnut. Jedná se o souhrn dramatu, komedie, romantiky, sci-fi, akce a dokumentu. Veškerá dění v příbhu odrážejí naši historii, lidskou povahu a myšlenky. Ač se jedná o žánr zaškatulkovaný jako sci-fi, zalíbit se musí naprosto jakékoli věkové skupině bez rozdílu pohlaví. Důkazem budiž má manželka, která jednotlivé díly sleduje s větším zaujetím, než já sám (milovník sci-fi), byť ji právě tento žánr z větší části nezajímá a nechápe ho. Výborná kamera, úžasné efekty, na které jsem zvyklí s velkofilmů, dobré herecké výkony, parádní hudba a naprosto skvělý příběh. Vše, co od jakéhokoli televizního díla očekáváte. U tohohle se prostě musíte bavit.
Název filmu: Battlestar Galactica
Žánr: Akční Dobrodružný Sci-fi
Délka filmu: 0 minut

Režie:
Země výroby:
Společnost:
Hrají:

Trailer
V kinech od 00.00.0000

Okomentovat

Napište jako první komentář.
Tvoje Jméno:


Váš komentář:


Ověřovací kód:* Nepište vulgární a hanebné texty. Maximální délka 400 znaků