Přihlášení

Uživatelské jméno
Heslo
Pamatuj si mě


Sci-fi

Hvězdné války po xté

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:52 uživatelem download v sekci: Akční Dobrodružný Sci-fi
Rozhodl jsem se sepsat pravděpodobně nejobtížnější recenzi ze všech, které jsem kdy napsal a napíši. Naprosto ojedinělý a kontroverzní seriál BattleStar Galactica 2004. Pro zasvědcené předem upozorňuji, že recenzuji verzi 2004, ne původní serii ze 70tých let.

Původní 3 hodinový film a další 4 serie vypráví o přeživších lidech z 12 planet kdesi ve vesmíru. Zachráněných je pouze 50.000 a jsou neustále pronásledováni vychytralými roboty, zvanými Cyloni, které sami stvořili. Tato mechanická stvoření si našla vlatní místo k přežití a po vytvoření armády zaútočili na lidskou rasu. Nečekaný útok se jim zdařil a zbývá jim už jen dokončit misi zabitím posledních pár tisíců.

Někteří Cyloni mají lidskou podobu a jsou dokonalejší robo-rasou, vzhledem k omezenému fondu však existuje pouze 12 podob, z nich každá má tisíce jednotek. Díky lidské podobě tak celou dobu netušíme, kdo je a není Cylonem.


Číst »
Komentáře (0) »

UFO v Los Angeles

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:36 uživatelem download v sekci: Akční Sci-fi
Opět jsem nepochopil kritiky a naprosto vyhraněné názory některých diváků. Všechna fóra a recenze k tomuto filmu píší pouze: trapné, ubohé, nudné, idiotské atd. Zajímala by mne proto jedna otázka.

Co jste čekali od takového filmu, když jste na něj šli? Že si vojáci při útoku mimozeměťanů budou povídat o zásadách slušného chování nebo rozebírat z jakého filozofického hlediska je návštěva cizích planetárních přílušníků zájímavá?
Číst »
Komentáře (2) »

Matrix: Dědictví

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:31 uživatelem download v sekci: Akční Dobrodružný Sci-fi
Právě jsem shlédl filmový počin Tron Legacy. Původně mne bohužel od filmu odrazovaly špatné recenze a nelíbivá kritika, ale i přes to jsem se rozhodl na tuhle epesrádes podívanou juknout. Navzdory kritice musím však konstatovat, že kvalitněji zpracovaný, propracovaný a vymyšlený snímek jsem již dlouho neviděl. Jeho kvalitu bych v současnosti přirovnal k Matrixu v jeho slavné éře. Speciální efekty, až oči přecházejí. Příběh, nepříliš složitý, ale přesto velmi nápaditý ačkoli ne původní a míchající několik jiných nápadů dohromady.Číst »
Komentáře (0) »

Zdroják

Přidáno: 11. června 2011 000 23:19 uživatelem unlu v sekci: Akční Sci-fi
Mám hodně rád sci-fi filmy a tenhle určitě bude patřit do mých oblíbených. Zvláštní efekty ve filmu moc k vidění nejsou, ale za to příběh je perfektní... až na poslední část, kde mi po skončení filmu trvalo pár minut, než jsem ho pochopil. Zdrojový kód se velmi podobá filmu Moon a částečně i Matrixu. Hlavní hrdina se probudí ve vlaku v těle jiného muže. Než se seznámí s okolím, tak vlak vybouchne a probudí se tentokrát připoutaný ve tmavém místnosti. Na monitoru se objeví žena a zeptá se ho na podrobnosti ve vlaku. Zmatený odpoví, že neví, co se stalo. Než stihne se ji zeptat na svůj původ, pošle ho zpátky do vlaku, aby našel atentátníka, který nechal vlak hodit do povětří.


Číst »
Komentáře (0) »

Jaké číslo jsi?

Přidáno: 4. května 2011 000 14:58 uživatelem admin v sekci: Akční Sci-fi
Do kinech přichází nový film, který je velmi podobný sérii Stmívání. Herci jsou z řad teenagerů, takže se tu samozřejmě objeví "zakázaná" láska dvou mladých lidí - mimozemšťan a člověk. Jméno hlavního hrdiny neznáme, neboť se neustále mění. Ve filmu zní pouze jedno falešné jméno, John Smith, takže můžeme říci, že John Smith, hlavní hrdina utíká před nepřátelskou rasou z jiné planety. Loví jeho rasu už pěkných pár let a přežilo jich pouze 9. Tři už zabili a on je další na řadě. Neustálé utíkání ho přestane bavit a rozhodne se zůstat ve městě Ohio, kde se také zamiloval do místní fotografky Sarah. Ale co by to byl za film, kde by láska byla tak jednoduchá. Její bývalý Johna kvůli tomu pronásleduje a snaží se ho zastrašit. Jako každý správný hrdina, i zde má "super" John svého sidekickera, který je blázen do Ufo.Číst »
Komentáře (1) »
Strana 1 z 2