Přihlášení

Uživatelské jméno
Heslo
Pamatuj si mě


Recenze Filmů

Hvězdné války po xté

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:52 uživatelem download v sekci: Akční Dobrodružný Sci-fi
Rozhodl jsem se sepsat pravděpodobně nejobtížnější recenzi ze všech, které jsem kdy napsal a napíši. Naprosto ojedinělý a kontroverzní seriál BattleStar Galactica 2004. Pro zasvědcené předem upozorňuji, že recenzuji verzi 2004, ne původní serii ze 70tých let.

Původní 3 hodinový film a další 4 serie vypráví o přeživších lidech z 12 planet kdesi ve vesmíru. Zachráněných je pouze 50.000 a jsou neustále pronásledováni vychytralými roboty, zvanými Cyloni, které sami stvořili. Tato mechanická stvoření si našla vlatní místo k přežití a po vytvoření armády zaútočili na lidskou rasu. Nečekaný útok se jim zdařil a zbývá jim už jen dokončit misi zabitím posledních pár tisíců.

Někteří Cyloni mají lidskou podobu a jsou dokonalejší robo-rasou, vzhledem k omezenému fondu však existuje pouze 12 podob, z nich každá má tisíce jednotek. Díky lidské podobě tak celou dobu netušíme, kdo je a není Cylonem.


Číst »
Komentáře (0) »

Kudy šel Gulliver

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:47 uživatelem download v sekci: Dobrodružný Komedie
Gulliverovy cesty zná snad každý. Novátorské filmové zpracování je však maličko onačí. Aktérem hlavní postavy je Jack Black, což znalým jistě napoví vše potřebné.


Ztřeštěný humor, který předvádí snad v každém svém filmu se objevuje i zde. Kombinace pohádky a komedie je zábavná pro celou rodinu a každý si to své jistě najde.


Narazíme na odkazy Titanicu, Star Wars, Avatar atd. Pro fanoušky filmů jako je Škola Rocku a jiných rodinných komedií, můžeme vřele doporučit.

Číst »
Komentáře (0) »

Zelený hrdina

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:40 uživatelem download v sekci: Akční Kriminální
Ani comics ani komedie a přesto obojí dohromady. Takto by pravděpodobně zněla nejjednodšší charakteristika tohoto filmu. Zbohatlý floutek, který si hraje na hrdinu, aby tím uspokojil své ego a jeho naprosto všestraný pomocník, který ovládá bojová umění, je geniální inženýr a vaří skvělou kávu s obrázkem z pěny a i přesto zůstává tichý a skrytý v pozadí (ač všechnu práci oddře sám). Vtipné jsou především průpovídky a dialogy dvou hlavních postav. Akce se nabažíme dostatek, ač na ni není kladen takový důraz jako v jiných akčních comicsech. Příběh je spíše ukázkou toho, jak se chovat a nechovat ke svému okolí a jak se dopracovat k tomu být správňákem. Nejedná se o dílo, které by si člověk pustil dobrovolně 3x, ale volný večer příjemně vyplní a zabaví. Třeba při odpočinku s přítelkyní nebo s kamarády.

Číst »
Komentáře (0) »

UFO v Los Angeles

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:36 uživatelem download v sekci: Akční Sci-fi
Opět jsem nepochopil kritiky a naprosto vyhraněné názory některých diváků. Všechna fóra a recenze k tomuto filmu píší pouze: trapné, ubohé, nudné, idiotské atd. Zajímala by mne proto jedna otázka.

Co jste čekali od takového filmu, když jste na něj šli? Že si vojáci při útoku mimozeměťanů budou povídat o zásadách slušného chování nebo rozebírat z jakého filozofického hlediska je návštěva cizích planetárních přílušníků zájímavá?
Číst »
Komentáře (2) »

Matrix: Dědictví

Přidáno: 19. listopadu 2011 000 21:31 uživatelem download v sekci: Akční Dobrodružný Sci-fi
Právě jsem shlédl filmový počin Tron Legacy. Původně mne bohužel od filmu odrazovaly špatné recenze a nelíbivá kritika, ale i přes to jsem se rozhodl na tuhle epesrádes podívanou juknout. Navzdory kritice musím však konstatovat, že kvalitněji zpracovaný, propracovaný a vymyšlený snímek jsem již dlouho neviděl. Jeho kvalitu bych v současnosti přirovnal k Matrixu v jeho slavné éře. Speciální efekty, až oči přecházejí. Příběh, nepříliš složitý, ale přesto velmi nápaditý ačkoli ne původní a míchající několik jiných nápadů dohromady.Číst »
Komentáře (0) »
Strana 1 z 3